Legendás versenyzők hatalmas felzárkózását hozták az eddigi motoros Magyar Nagydíjak – P1race.hu

Az 1992-es Magyar Nagydíj ismét esős körülmények között zajlott. A futamot Eddie Lawson nyerte meg Mick Doohan és John Kocinski előtt. A rajtrácsot azonban a második sorból meginduló Wayne Rainey vezette, aki hatalmas előnnyel érte el az első kanyart. Azonban nem sokkal később egy bukkanóban elhúzódott a gumija, és ki kellett állnia a versenyből. A későbbi világbajnok Doohan pedig remek rajtot vett, és hamarosan a mezőny élén találta magát. A verseny végül 19 kör után lett piros zászlóval megszakítva, és az eredmény a 12. körös állás alapján lett meghatározva. Ez a verseny volt Eddie Lawson utolsó győzelme a világbajnokságon.

Forrás: P1race